دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • اخبار دسته بندی شده
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


برگزاری طرح سلامت معنوی (کارگاه آموزش احکام کارکنان بالینی)

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۶/۲۱ | 
برگزاری طرح سلامت معنوی (کارگاه آموزش احکام کارکنان بالینی)
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: کارگاه طرح سلامت معنوی (آموزش احکام کارکنان بالینی) روز پنجشنبه 16 شهریور ماه در سالن اجتماعات بیمارستان فیروزگر برگزار گردید.
این کارگاه با حضور با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر عیسوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه، دکتر پایدار معاون درمان ، دکتر زمانی رییس بیمارستان فیروزگر ؛ ویژه  جمعی از کارکنان بالینی بیمارستان برگزار شد.
در این برنامه  حجت الاسلام والمسلمین عیسوی ضمن تبریک عید غدیر اظهار داشت: این عید ، عید بسیار بزرگی است و می بایست بسیار بزرگ داشته شود. اگر اساس دین، توحید و اساس توحید، ولایت است، به معنای تبعیت از ولی خدا.

وی افزود: در مجموعه مناسبات دینی ما بالاتر از عید غدیر نداریم به این دلیل که عید فطر و عید قربان با هر عظمتی که دارند بیشتر به ابعاد فردی دین توجه دارند. مانند عید فطر که بعد از یک ماه روزه داری، خداوند یکی از عیدی هایی که به ما عنایت میکند، بخشش گناهان ما است و عید قربان همین گونه است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه گفت: ولی آنچه که به همه دین مربوط می شود مربوط به ولایت است و این امامت است که اصل، اساس و قوام رهبری جامعه در کنار امت را به عهده دارد. بنابر این در روزی که خداوند برای مسلمانان تعیین تکلیف کرد و جانشین را برای رسول خودش تعیین کرد حتما باید جشن بگیریم و عید است.

وی در بخش دیگر ی از سخنان خود گفت: کار ولی خدا هدایت انسانها بسوی کمال مطلوب است و این بالاترین وظیفه ای است که خداوند بر عهده انسان گذاشته به اینکه انسانها را هدایت کند و به سرمنزل مقصود برساند. به همین جهت است که خداوند به انسانها عقل عنایت کرده ولی عقل به تنهایی کفایت نمی کند. حتما باید رهبرانی از جانب خداوند متعال تعیین شوند تا در کوران حوادث زندگی بتوانند مسیر درست را به انسانها نشان دهند و کار امام همین است که افراد را به مقصد برسانند(وصول به مقصد).
حجت الاسلام والمسلمین عیسوی تصریح کرد: پس این عید بزرگی است که باید به نحو احسن جشن گرفته شود.
وی خاطر نشان کرد: یقینا در درجه اول بزرگ داشتن این روز اطاعت از امام است و اما در درجه دوم این است که این تبعیت و اطاعت در زندگی ما بروز داشته باشد.
وی گفت: بحث امامت بحث زندگی ما است که بحث بسیار مهمی است. بی شک می دانید که هر یک از جوامع مختلف سبک زندگی مختلفی دارند در جامعه مومن و مسلمان نمی توان گفت خدا در آن نقشی نداشته باشد و بالعکس. و این نوع نگاه به جامعه است که در زندگی اجتماعی هم تبلور پیدا می کند که اصطلاحا امروزه به آن سبک زندگی گفته می شود. پس اگر ما مومن و معتقد به خداوند هستیم باید در زندگی ما خودش را نشان دهد و مومن کسی است که در مقابل فرامین خداوند تسلیم است. برای اینکه خداوند را به حکمت و عدالت و علم  می شناسد. پس هر آنچه که او دستور بدهد به خیر و صلاح من است و باید انجام بدهد و ما هر چقدر در این مسیر تلاش کنیم سبک زندگی مومنانه تری خواهیم داشت.
حجت الاسلام والمسلمین عیسوی در سخنانی دیگر پیرامون ضرورت این کارگاه با اشاره به موضوع امامت گفت: ضرورت این کارگاه همین جاست که برای اینکه ما سبک زندگی مومنانه تری داشته باشیم باید کسی باشد که آن را به ما یاد بدهد و به ما آموزش بدهد که چگونه می توان مومنانه زندگی کرد و بی شک بعد از آموختن تصمیم به انجام آن اعمال است.
 وی در همین راستا گفت: بهمین دلیل است که در قرآن کریم همیشه اظهار داشته می شود " امنو و عملوا الصالحات" یعنی ایمان بتنهایی و عمل نیک هم بتنهایی کفایت نمی کند بلکه این دو لازم و ملزوم هم هستند و قابل تفکیک نیستند. وی تآکید کرد داشتن دل پاک بتنهایی کافی نیست و تضمینی وجود ندارد که همیشگی باشد باید ایمان و عمل همراه هم باشد و بالعکس. پس سبک زندگی مومنانه این است که مبتنی بر ایمان به خداوند و آنچه که فرستاده شده و عمل به آن باشد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه گفت: امروزه بدرستی در محیط پزشکی ما بحث حقوق بیمار وجود دارد. اینکه بیمار علاوه بر بیماری حقوقی دارد که باید رعایت شود از جمله این حقوق احساس آرامش و امنیت و رسیدگی به مسائل جسمی بیمار است. و بی تردید می دانیم که نجات دادن انسان از یک درد و رنج و بیماری ارزشی دارد که فقط در نزد خداوند پاداش آن می تواند باشد و در این دنیا قابل پاداش نیست. اساسا یکی از مهمترین فلسفه های وجود بهشت و جهنم در ادیان الهی که اینهمه روی آن تاکید شده این است که این دنیا ظرفیت پاداش دادن و مجازات کردن به معنای واقعی کلمه را ندارد و به همین دلیل باید جهانی دیگر باشد که این اتفاق بیافتد.
وی در انتها خاطر نشان ساخت که رعایت مسائل شرعی برای بیمارانی که رعایت مسائل شرعی برای آنها مهم است بخاطر اینکه ما جامعه مسلمان و مومنی داریم طبیعتا به احساس آرامش و مسائل درمانی بیمار کمک خواهد کرد که این امر با یادگیری و آموزش نکات شرعی تحقق می یابد.
سپس دکتر پایدار معاونت درمان پیرامون اجراء ور عایت مسائل شرعی در رابطه با بیماران و وضعیت اجرای آن در مراکز درمانی گزارش مختصری را ارائه کرد.
این کارگاه بر اساس مصوبه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، توسط ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی ایران با همکاری ستاد اقامه نماز استان تهران در قالب آموزش ضمن خدمت کارکنان برنامه ریزی شده است که بصورت متناوب در مراکز مختلف تشکیل خواهد شد.
این کارگاه به مدت 4 ساعت بصورت حضوری برگزار شده که 4 ساعت به بصورت آموزش و آزمون غیر حضوری برگزار می گردد.
لازم به یادآوری است که بسته فرهنگی شامل یک جلد کلام الله مجید، رساله پرسمان و کتاب سلامت معنوی به شرکت کنندگان اهداء گردید.
شایان ذکر است که کارگاه مذکور در بیمارستان حضرت فاطمه زهراء (س) مورخه دوشنبه 17 مهرماه برگزار خواهد شد.

 
AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE AWT IMAGE


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 1367 بار   |   دفعات چاپ: 134 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر